post

LFF.lt interviu su Klaipėdos futbolo mokyklos direktoriumi Audrius Žuta

Apie praėjusį jaunimo futbolo sezoną, pelnytą teisę žaisti UEFA Jaunimo lygoje, pasiruošimą ir kitus iššūkius artėjant naujam sezonui LFF.lt svetainei papasakojo Klaipėdos futbolo mokyklos direktorius Audrius Žuta.

– Kai sulaukėte UEFA oficialaus atsakymo dėl Klaipėdos FM komandos priėmimo į UEFA Jaunimo lygą, kokie įspūdžiai užklupo įvertinus, kad laukia istorinis europinis debiutas?

– Visų pirma, kol negavome laiško iš UEFA, nebuvome 100 procentų įsitikinę dėl dalyvavimo, kadangi yra papildomų procedūrinių reikalavimų, kurie kasmet kinta. Taip, remiantis sportiniu principu žinojome, kad mūsų gali laukti debiutas, tačiau oficialus patvirtinimas tapo mums tarsi šventė.

– Žvelgiant iš Jūsų perspektyvos, kokios prielaidos sąlygojo, kad Klaipėdos FM taip užtikrintai pasirodė „Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos U-18 divizione, įgydama solidų atotrūkį nuo varžovų?

– Aš manyčiau, kad svarbi priežastis buvo jaunųjų futbolininkų pasirodymas LFF II lygoje, kadangi beveik pusė komandos turėjo „krikštą“ vyrų varžybose ir tai leido papildomai kelti 2005 ir 2006 metais gimusių žaidėjų meistriškumą. Prisipažinsiu, prieš prasidedant „Samsung Galaxy Watch“ Elitinei jaunių lygai negalvojome apie pirmą vietą, juolab, kad po lygos reformos, vietoje U-17 diviziono buvo sukurtas U-18 divizionas.

Sėkmingo starto nesitikėjome, bet puikiai pradėjome čempionatą, nepaisant, kad rimčiausių varžovų gretose buvo Vilniaus „Žalgiris“, Talentų FA-FK „Riteriai“, pas kuriuos žaidė visi pagrindiniai žaidėjai per pirmus du ratus. Demonstravome stabilų žaidimą, neprarasdami sportinės formos. Taškus ėmėme prarasti, kai jau užsitikrinome pirmą vietą bei ėmėme varijuoti sudėtį.

– Pažymėtina, kad Klaipėdos futbolo mokyklai apskritai tai buvo pirmasis čempiono titulas per 9 metus žaidžiant „Samsung Galaxy Watch“ Elitinėje jaunių lygoje. Kokios buvo vaikinų emocijos, važiuojant į lygos sezono šventę atsiimti pelnytų apvanojimų?

– Apie apdovanojimų šventę išties buvo daug gerų atsiliepimų, jos futbolininkai ilgai laukė. Visa šventė buvo puikiai organizuota, tad visą sėkmingą sezoną ir vainikavo solidi šventė. Dėkojame LVJUFA, LMFA ir LFF už rūpestį jaunausiais žaidėjais ir žaidėjomis.

– Kokia bus tolesnė komandos motyvacija?

–Žaidėjai sekė naujienas, ar galės pasirodyti UEFA Jaunimo lygoje, bet, kaip minėjau, jiems nebuvo užprogramuota mintis, kad tikrai joje rungtyniausime ir jie suprato tuos niuansus. „Žalgiris“ arba „Riteriai“ galbūt būtų atitikę visus licencijavimo kriterijus ir reikalavimus be problemų, o mes neturėjome aiškumo, bet tikėjomės savo šanso. Tai tapo didžiulis stimulas ir vaikinai lauks savojo debiuto.

Kalbant apie nacionalines pirmenybes, tapti čempionais yra lengviau, negu apginti titulą. Net jeigu dalis žaidėjų išeis, manau, vis tiek 2023–2024 metų čempionate būsime konkurencinga komanda.

– Kaip įsivaizduojame tą dieną, kuomet Klaipėda priims UEFA Jaunimo lygos rungtynes?

– Kadangi nebūtume suspėję sertifikuoti Klaipėdos futbolo mokyklos stadiono šioms varžyboms, pasirinkome žaisti Klaipėdos miesto centriniame stadione, kuris prieš kelerius metus priėmė europines rungtynes, kai dar žaidė „Atlantas“. Teks prisitaikyti prie natūralios vejos, kadangi mūsų mokyklos žaidėjai dažniausiai žaidžia ant dirbtinės, tad turėsime keliskart joje pasitreniruoti. Aš manau, kad sulauksime nemažai sirgalių stadiono tribūnose ir bus puiki atmosfera.

– Kokie būtų papildomi Jūsų pastebėjimai, ruošiantis debiutui?

– Kad neskambėtų viskas pernelyg optimistiškai, galiu pasakyti, kad turime ir sunkumų dėl sudėties. Kadangi keli mūsų auklėtiniai labai ryškiai atsiskleidė „Samsung Galaxy Watch“ Elitinėje jaunių lygoje, be abejo, jie neliko nepastebėti. Į juos atkreipė dėmesį „Optibet“ A lygos klubų skautai, tad yra didelė tikimybė, kad tie žaidėjai pakils į aukštesnį laiptelį ir paliks mūsų organizaciją. Jų meistriškumas turi augti svetur, kol Klaipėda neturės savo komandos vyrų aukščiausioje lygoje – čia natūralus procesas ir kartu rimtas galvosūkis. Galų gale, mūsų mokyklos tikslas yra parengti žaidėjus, kad jie atstovautų Lietuvos nacionalinei futbolo rinktinei, todėl žaidėjų pažanga negali būti sulaikyta.

Mūsų žiniomis, tie žaidėjai, kurie ne trumpiau kaip 3 metus rungtyniavo mūsų klube, jie galės atstovauti komandai UEFA Jaunimo lygoje, net jeigu šią vasarą bus perėję į kitus klubus. Tai yra gera žinia, bet jeigu tie žaidėjai paliks organizaciją visai, tuomet galite įsivaizduoti kaip bus sunku. Problemų, manau, nekils dėl organizacinės rungtynių įvykdymo dalies, aikštė ir patalpos spalio mėnesį bus tinkamai paruoštos.

–Dėkojame už pokalbį.

Kalbino Robertas Každanas