post

A.AURUŠKEVIČIAUS ATMINIMO TAURĖ – 2019

Praėjusį savaitgalį Klaipėdos futbolo mokykla Šventosios pagrindinės mokyklos sporto salėje organizavo tarptautinį šešiamečių vaikų (gimusių 2013 metais) mažojo futbolo turnyrą “Algirdo Auruškevičiaus atminimo taurė – 2019”. Jame dalyvavo 6 komandos iš Latvijos ir Lietuvos. Mūsų miestą atstovavo trys Futbolo mokyklos ir viena KFA ekipa. Be klaipėdiečių dar rungtyniavo Gargždų FK “Bangos” bei Ventspilio FK vaikučių komandos.

Komandos rungėsi vieno rato sistema. Vadovaujantis turnyro nuostatais, taškai nebuvo skaičiuojami ir turnyrinės lentelės nebuvo pildomos. Dauguma vaikučių tokiame turnyre dalyvavo pirmą kartą, todėl aikštelėje vyravo emocinga ir pakili nuotaika. Kiekvienas įmuštas įvartis buvo palydimas su dideliu džiaugsmingu triukšmu, nes aktyviai savo komandas palaikė vaikų tėveliai, pilnai užpildę sporto salės tribūnas.

Pasibaigus turnyrui visos komandos buvo apdovanotos taurėmis ir šakočiais. Visiems vaikams ir treneriams įteikti atminimo medaliai.

Turnyras buvo skirtas Klaipėdos futbolo istorikui – “futbolo enciklopedijai”- Algirdui Auruškevičiui atminti.

Algirdas Auruškevičius – FUTBOLO enciklopedija.

Auruškevičių išties puikiai žino sporto bendruomenė. Jis „Vakarų ekspreso“ redakcijoje straipsnius sporto tematika rašė beveik 30 metų – nuo pat dienraščio įkūrimo. t. y. nuo 1990 metų. Jis itin daug informacijos buvo sukaupęs apie futbolą, tad nieko keisto, kad aplinkiniai jį dažnai vadindavo futbolo enciklopedija ir sporto istorijos metraštininku.

Auruškevičius ne tik nuolat rašė straipsnius, bet ir leido įvairias su futbolu susijusias programėles, o 2012 metais parašė knygą „Pradingęs Atlantas“. Joje aprašoma ne dabartinio „Atlanto“, o praeities, 1963-1989 metų, Sovietų Sąjungos čempionatuose žaidusios meistrų komandos istorija, statistika, pateiktos futbolininkų biografijos ir įdomūs gyvenimo faktai.

Tai naujas istorijos puslapis Klaipėdos futbolo pasaulyje – iki tol mūsų mieste panašios knygos apie šią ekipą nėra buvę.

„Futbolo istorija domiuosi nuo mažų dienų. Esu Klaipėdos futbolo istorikas, tad drąsiai galiu pasakyti, kad tai pirmoji knyga apie Klaipėdos futbolą”, – dar 2012 metais duodamas interviu „Vakarų ekspresui“ pabrėžė knygos autorius. – “Man svarbu buvo išleisti ir pamatyti šią knygą. Dabar drąsiai galiu tarti, kad palikau pėdsaką Klaipėdos futbolo istorijoje.“

Apie šį „Vakarų ekspreso“ žurnalistą buvęs Klaipėdos sportininkų namų vadovas, taip pat sporto istorijos metraštininku vadinamas Algirdas Plungė yra sakęs:

Klaipėdai pasisekė, kad turi Algirdą Auruškevičių. Jo dėka miesto futbolo istorija neliks užmiršta.