Istorija

KLAIPĖDOS FUTBOLO MOKYKLOS ISTORIJA

Klaipėdos Futbolo mokykla (iki 1991 m. Olimpinio rezervo vaikų ir jaunių sporto mokykla) buvo įkurta 1975 metais. Jos pirmasis direktorius Vladas Ulinauskas.

Gilias tradicijas turinti mūsų mokykla yra pasiekusi daug gražių pergalių bei paruošusi nemažai aukštos klasės futbolininkų. 1977 metais mūsų mokyklos 1959 metais gimusių futbolininkų rinktinė tapo TSRS specializuotų sporto mokyklų nugalėtoja. Sovietų Sąjungos laikais, kada į TSRS jaunių rinktines pakliūdavo tik išrinktieji, sėkmingai komandoje (gim. 1960 m.) rungtyniavo Aleksandras Fokinas (treneris Fiodoras Finkelis). Kiek vėliau, TSRS jaunių, gimusių 1966 m., rinktinėje įsitvirtino ir trenerio Romualdo Dambrausko auklėtiniai – Rolandas Bubliauskas ir Zenonas Atutis.

Pėdsaką Klaipėdos futbolo mokyklos istorijoje paliko ir trenerio Ričardo Dubinsko auklėtinis Kęstutis Ruzgys, kuris 1987 metais žaidė TSRS rinktinei atstovavusiame Vilniaus „Žalgiryje“ ir tapo Pasaulio universiados čempionu.

 

1991 metais, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, į Lietuvos nacionalinę rinktinę buvo kviečiami ir Klaipėdos FM auklėtiniai. Tai Remigijus Pocius ir Audrius Žuta (treneris Remigijus Alonderis), Viktoras Olšanskis (treneris Leonardas Lukavičius), Marius Poškus, Arūnas Šuika ir Tomas Žiukas (treneris Fiodoras Finkelis), Saulius Mikalajūnas (treneris Pranas Ivaškevičius), Rimantas Žvingilas (treneris Vladimiras Ivanovas), Vadimas Petrenko (treneris Algimantas Mitigaila), Orestas Buitkus (treneris Gintaras Balčiauskas), Mindaugas Maksvytis (treneris Algirdas Vaitkus), Tomas Danilevičius ir Andrius Gedgaudas (treneris Rimantas Skersys), Robertas Poškus, Robertas Ringys ir Vidas Alunderis (treneris Antanas Adomynas).

Šiuo metu Lietuvos nacionalinėje futbolo rinktinėje rungtyniauja šie mūsų mokyklos auklėtiniai: Tomas Danilevičius, Andrius Gedgaudas, Vidas Alunderis, Robertas Poškus, Kęstutis Ivaškevičius ir Povilas Šarūnas.

Mūsų mokykla yra viena iš pirmaujančių sporto įstaigų respublikoje. Lietuvos sporto jaunimo žaidynių čempionais yra tapę moksleiviai, gimę 1982 m. (treneris V.Ivanovas), 1986 m. (treneriai A.Timofejevas ir R.Skersys), 1987 m. (treneriai R.Skersys ir A.Adomynas).

 

Klaipėdos futbolo mokyklos direktoriai:

1. Vladas Ulinauskas (1975-1982 m.);
2. Vytautas Kempinas (1982-1990 m.);
3. Adolfas Antanas Mickus (1990-2002 m.);
4. Antanas Adomynas (2002-2020 m.).
5. Audrius Žuta (nuo 2020 m.)