post

Iš Klaipėdos futbolo mokyklos istorijos… Lygiai prieš 45 metus….

1977 metais Klaipėdos futbolo mokyklos jaunių komanda (dabar būtų U-18) pasiekė, tikriausiai, įspūdingiausią pergalę nuo jos įkūrimo – tapo Sovietų Sąjungos čempionais.
Gal būt, dabar tuo nelabai galime didžiuotis, bet to laikotarpio iš istorijos neištrinsi…
Tų metų vasarą Klaipėdos FM komanda atrankinėse varžybose įveikusi keletą stiprių komandų, iškopė į 6 komandų finalinį turnyrą, kuris rugpjūčio pabaigoje vyko Sumgaite (Azerbaidžanas). Turnyro metu buvo nugalėtos Kutaisio „Torpedo“ (Sakartvelas), Dušambės „Pamyro“ (Tadžikistanas), Barnaulo „Dinamo“ (Rusija) komandos bei sužaista lygiosiomis su labai pajėgia Lvivo ASK (Ukraina) ir Petrozavodsko „Spartako“ (Rusija) komandomis.
Surinkusi 8 taškus (tada už pergalę buvo skiriami 2 taškai), Klaipėdos FM komanda tapo Sovietų Sąjungos čempionais.
Komandai buvo įteikta pereinamoji taurė, kuri buvo įsteigta dar 1937 metais. Ant taurės buvo išgraviruojamos visų taurę laimėjusių komandų pavadinimai. Ten buvo tokių žinomų komandų pavadinimai: Kyjivo „Dinamo“ (Ukraina), Tbilisio „Dinamo“ (Sakartvelas), Jerevano „Ararat“ (Armėnija), Donecko „Šachtar“ (Ukraina), Maskvos „Spartak“(Rusija). Savo įrašą paliko ir Klaipėdos FM komanda.
Už šį laimėjimą Klaipėdos jaunųjų futbolininkų kalvei buvo suteiktas specializuotos olimpinio rezervo ruošimo mokyklos vardas. Tokių mokyklų Sovietų Sąjungoje buvo vienetai.
P.S. Rimantas Skersys, Romualdas Norkus ir Rimantas Vilavičius dirba Futbolo mokykloje treneriais ir perteikia savo čempionišką futbolininko patirtį savo auklėtiniams.
Informaciją parengė Ričardas Tilvikas