post

KLAIPĖDOS FM „BALTŲ“ VIEŠNAGĖ KARLSKRONOJE

Tarp Kalėdų ir Naujųjų metų Klaipėdos futbolo mokyklos „Baltų“ komandos viešėjo Karlskronoje. Šiame Švedijos mieste vyko jau XXXI tarptautinis salės futbolo turnyras „Hyundai Lycka Cup 2010“, kuriame varžėsi 194 Švedijos, Danijos, Rusijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos vaikinų ir merginų komandos. Klaipėdos futbolo mokyklos komandos šiame tradiciniame turnyre dalyvauja septynioliktus metus iš eilės. Šiais metais uostamiestį atstovavo trenerių Rimanto Skersio ir Rimanto Vilavičiaus vadovaujamos dešimtmečių, vienuolikamečių ir aštuoniolikmečių ekipos.

Pirmieji į kovą stojo jauniausieji. Šioje amžiaus grupėje rungtyniavo 28 komandos. Pogrupyje klaipėdiečiai įveikė 7:0 „Ahus HBK 2“ (Danija) bei švedų „Lyckeby GoIF 2“ 4:1 ir „Karlskrona AIF 5“ 6:0. Aštuntfinalyje 3:0 buvo įveikta šeimininkų pirmoji „Karlskrona AIF“ komanda. Ketvirtfinalyje klaipėdiečiai dar kartą 4:1 įrodė savo pranašumą prieš danų „Ahus HBK 2“. Deja, pusfinalyje 0:5 pralaimėta fiziškai stipriai Lenkijos Gdynės „Arka“ ekipai, kuri vėliau ir tapo turnyro nugalėtoja. Kadangi rungtynės dėl III vietos nežaidžiamos, tai Klaipėdos FM „Baltai“ pasidabino bronzos medaliais. Rezultatyviai komandoje žaidė Jonas Bičkus, pasiekęs 8 įvarčius. Vartus sėkmingai gynė Mantas Bertašius, pakiliai rungtyniavo Gustas Gumbaravičius ir Ernestas Mockus.

U-12 amžiaus grupėje žaidė 24 ekipos iš Švedijos, Danijos, Rusijos, Lenkijos ir Lietuvos. FM „Baltų“ penketukas rungtyniavo tarp metais vyresnių varžovų. Klaipėdiečiai savo grupėje pirmose rungtynėse 2:2 sužaidė lygiosiomis su „Lyckeby GoIF 2“ bei 9:1 nugalėjo Danijos „Hillerod GI 3“ ir 5:1 Švedijos „Lindsdals IF“. Aštuntfinalyje 3:0 buvo įveikta Švedijos „Nattraby GoIF“ komanda. Ketvirtfinalyje klaipėdiečiai 4:2 įrodė savo pranašumą prieš „Lyckeby GoIF 5“ penketuką. Pusfinalyje labai atkakliose rungtynėse po pratęsimo 4:3 buvo įveikti nuolatiniai „draugai-varžovai“ – Kaliningrado „Junost“. Finalinėse rungtynėse Klaipėdos FM „Baltai“ 1:3 pralaimėjo Lenkijos Poznanės „UKS 6 Šrem“ varžovams ir pasidabino sidabro medaliais. Rezultatyviai mūsų miesto komandoje rungtyniavo Dovydas Pocius (8 įvarčiai) ir Rokas Filipavičius (6 įvarčiai). Labai gerai žaidė ir Domantas Putrius bei David Aubakirov.

Vyriausiųjų grupėje dalyvavo 20 komandų. Pogrupyje klaipėdiečiai pasiekė 3 pergales – 4:1 „AIK Atlas“, 2:1 „Rodeby AIF“ ir „Nattraby GoIF“ bei patyrė 1 pralaimėjimą 1:3 prieš „Lyckeby GoIF“. Ketvirtfinalyje 0:3 pralaimėję „Mjallby AIF 1“ penketukui, klaipėdiečiai iš tolimesnės kovos dėl medalių iškrito. Rezultatyviausias žaidėjas – Vismantas Skersys (3 įvarčiai). Vartus patikimai saugojo Rimas Bogužas, gerai žaidė Deividas Lukošius.