post

Klaipėdos FM techninis direktorius Donatas Navikas stažavosi Belgijoje

RSC „Anderlecht“ ugdymo programoje dalyvaujančių Lietuvos futbolo mokyklų ir akademijų techniniai direktoriai ir treneriai vyko į Belgiją, kur dalyvavo „Anderlecht“ klubo akademijos stovyklose.
Apie 30 Lietuvos trenerių, tarp jų ir Klaipėdos futbolo mokyklos techninis direktorius Donatas Navikas turėjo galimybę išvykti į Belgiją ir dirbti kartu su RSC „Anderlecht“ treneriais ir vadovais. Donatas vyko į prasidėjusią „Anderlecht“ klubo akademijos priešsezoninę stovyklą, kuri vyko Spa mieste esančiose sporto bazėse. Savaitę Spa mieste kartu su Donatu stažavosi dešimt trenerių, dalyvavusių U-15 ir U-16 amžiaus grupių komandų stovykloje.
Stovyklų metu buvo daugybė teorinių užsiėmimų bei praktinių užduočių, kurias kuravo „Anderlecht“ klubo akademijos techninis direktorius Jean Kindermans.
Savo įspūdžiais pasidalino Klaipėdos FM techninis direktorius Donatas Navikas: „Stovyklos metu gyvenome kartu su žaidėjais ir visur dalyvavom tiek treniruotėse, tiek užklasinėje veikloje kartu. Tikrai dideli krūviai vaikams buvo, po 3 treniruotes per dieną, nes buvo pati sunkiausia savaitė pasiruošimo cikle. Žaidimo kokybė ir greičiai tikrai pribloškė. Daug talentų, o U-16 komandoj išsiskyrė Rajan Bonega, kuris pagal talentų skalę jau dabar vertinamas kaip Leonelis Messi savo laiku. Per rungtynes jis įmušė 3 įvarčius iš keturių. Tad jau dabar bus įdomu stebėti kaip jam seksis ateity!! Ateityje tikrai bus naudinga informacija, gauta per visus mini seminarus apie fizinį žaidėjų parengimą, techinio direktoriaus darbą ir visas kitas futbolo subtilybes“.
Šios stovyklos užbaigia LFF ir RSC „Anderlecht“ antrus bendradarbiavimo metus, po kurių seks trečių metų bendradarbiavimo plano suderinimas“, – stažuočių svarbą apibendrino „Anderlecht“ programos įdiegimo Lietuvoje projekto vadovas Deimantas Bička.