KLAIPĖDOS JAUNUČIŲ FUTBOLO RINKTINĖ – 2014 M. LIETUVOS SPORTO ŽAIDYNIŲ PRIZININKĖ

Spalio 9-11 d. Vilniuje vyko 2014 metų Lietuvos jaunučių žaidynių finalinės varžybos. Finaliniame etape žaidė keturios komandos, sėkmingai įveikusios atrankinius varžybų etapus. Dalyvių ketveriukę sudarė Vilniaus, Šiaulių, Alytaus ir Klaipėdos vienuolikės.

Klaipėdiečiai atsakingai ruošėsi finalinių varžybų etapui, tačiau dėl ligų ir traumų nuostolių nepavyko išvengti. Dėl neseniai patirtos galvos traumos į Vilnių negalėjo vykti vienas komandos lyderių Domantas Putrius, susirgo saugas Lukas Pušinskas, traumas dar tebesigydo ar nepilnai po jų atsistatė Dovydas Pocius ir Lukas Lubauskas, todėl finalinėse varžybose teko verstis be šių pajėgių žaidėjų.

Pirmoje finalinio etapo dvikovoje varžybų šeimininkai – vilniečiai 2:0 įveikė Alytaus komandą. Antrose rungtynėse Klaipėdos komandos varžovais buvo šiauliečiai. Aktyviau pradėję susitikimą, varžovai pirmieji pelnė įvartį. Tačiau, dar pirmame kėlinyje Jonas Bičkus išlygino rezultatą. Nors iniciatyva priklausė mūsų miesto komandai, šiauliečiai surengė greitą kontrataką ir pelnė pergalingą įvartį. 2:1 Šiaulių komandos naudai.

Antroji varžybų diena prasidėjo Vilniaus ir Šiaulių susitikimu. Sostinės atstovai iškovojo pergalę rezultatu 2:1. Mūsų miesto ekipa susitiko respublikos čempionais – Alytaus rinktine. Abi komandos išvakarėse buvo patyrusios pralaimėjimus, todėl šis susitikimas turėjo būti žūtbūtinis, norint išlikti konkurencingais kovoje dėl aukščiausių žaidynių apdovanojimų. Mūsų komanda sužaidė puikiai nuo pirmos iki paskutinės minutės, kontroliavo žaidimą ir nesuteikė varžovams galimybių pavojingai atakuoti mūsų vartus. Vienintelį įvartį po puikaus Neilo Urbos perdavimo įmušė Ernestas Mockus.

Paskutiniąją varžybų dieną pirmieji susitiko Šiaulių ir Alytaus futbolininkai. Taikus šių rungtynių rezultatas 1:1 nulėmė, kad be žaidynių medalių liko Dzūkijos jaunieji futbolininkai.

Paskutinėse rungtynėse sprendėsi žaidynių nugalėtojų klausimas. Klaipėdos komandą tenkino tik pergalė, tuo tarpu vilniečiams buvo palanki ir taiki šių varžybų baigtis. Labai kovingoje ir atkaklioje dvikovoje nusileisti nebuvo linkusi nei viena vienuolikė. Pirmajame finalinės dvikovos kėlinyje abi komandos surengė po keletą pavojingų atakų, tačiau gynybiniai veiksmai buvo sėkmingesni. Antrajame kėlinyje vilniečiai sukūrė keletą labai pavojingų situacijų prie uostamiesčio rinktinės vartų, tačiau pasiaukojančiai žaidė gynėjai ir vartininkas Vincentas Šarkauskas. Įtampa tvyrojo iki pat paskutinės susitikimo sekundės. Mačui artėjant į pabaigą po antrą geltoną kortelę buvo parodyta klaipėdiečių kapitonui Ainiui Vilavičiui ir Neilui Urbai. Taip pat dviejų geltonų kortelių susilaukė ir Vilniaus komandos puolėjas. Paskutinėje Klaipėdos komandos atakoje veržliai žaidęs Artūras Seražidenovas netoli varžovų baudos aikštelės buvo neleistinai sustabdytas, tačiau tiesioginis Vladislavo Kučerovo baudos smūgis nebuvo tikslus, o pakartotinį Donardo Alučio smūgį į viršutinį vartų kampą atrėmė vilniečių komandos vartininkas. Tad nulinėmis lygiosiomis pasibaigęs paskutinis finalinio etapo susitikimas nulėmė, kad 2014 metų Lietuvos jaunučių žaidynių nugalėtojais tapo Vilniaus komanda, surinkusi 7 taškus. Šiaulių ir Klaipėdos komandos surinko po 4 taškus, tačiau dėl pasiektos pergalės tarpusavio rungtynėse šiauliečiai tapo antri, o klaipėdiečiams buvo įteikti trečiosios vietos taurė ir medaliai. Asmeniniu prizu buvo apdovanotas Klaipėdos komandos žaidėjas Atas Šerkšnys, puikiai rungtyniavęs visą finalinį turnyrą. Klaipėdos miesto rinktinę ruošė treneriai Rimantas Skersys ir Anatolijus Timofejevas.