post

“Klaipėdos mero taurė” – klaipėdiečiai liko antri

Klaipėdos futbolo mokyklos organizuojamame tradiciniame tarptautiniame jaunių futbolo turnyre “Klaipėdos mero taurė” šiais metais triumfavo Vilniaus Baltijos futbolo akademijos (BFA) auklėtiniai.
Turnyro finalas tapo šios amžiaus grupės Lietuvos čempionato finalo pakartojimu. Šalies čempionai, Vilniaus BFA futbolininkai, lemiamoje dvikovoje, rezultatu 4:1, įveikė šalies vicečempionę – Klaipėdos futbolo mokyklos pirmąją komandą, treniruojamą Rimanto Skersio.
Nugalėtojams gražuolę pereinamąją taurę įteikė turnyro globėjas, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.
“Klaipėdiečiai pasirodė esantys labai svetingi šeimininkai. Kaip kažkas pajuokavo, jiems laimėjus, būtų sunku kitais metais pakviesti komandas dalyvauti šiame turnyre. Tačiau svarbiausia tai, kad futbolas mus visus vienija, todėl pralaimėjusių šiame turnyre nėra – visi yra nugalėtojai”, – sakė V.Grubliauskas.
Vilniaus BFA vyriausiasis treneris Artūras Švaikevičius padėkojo ne tik savo auklėtiniams, bet ir, jo teigimu, už itin gerai suorganizuotą turnyrą.
“Ačiū Klaipėdos futbolo mokyklai už pakvietimą. Dalyvavome turnyre pirmą kartą, bet tikrai ne paskutinį. Puikus turnyras, varžovai ir labai gera praktika mūsų komandai. Labai džiaugiuosi už visą ekipą, ypač už jaunesnius vaikus, kurie pasirodo vis geriau”, – tikino A.Švaikevičius.
“Klaipėdos mero taurės” turnyre būsimos futbolo žvaigždės kovojo jau devintąjį kartą. Dvi dienas Klaipėdos miesto centriniame stadione dėl prestižinės taurės varžėsi keturiolikmečiai iš Lietuvos ir Latvijos (Rygos, Ventspilio, Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Mažeikių ir Klaipėdos). Iš viso aštuonios komandos.
Rungtynės vyko natūralios vejos ir dirbtinės dangos aikštėse. Šeimininkų garbę gynė dvi Klaipėdos futbolo mokyklos komandos – 2006 metais gimę trenerio Rimanto Skersio ir Mariaus Komovo auklėtiniai. Turnyre turėjo dalyvauti ir dar kelių valstybių komandos, tačiau visus planus sujaukė koronavirusas.
Galutinės “Klaipėdos mero taurės” komandų užimtos vietos: 1 – Vilniaus BFA, 2 – Klaipėdos FM-1, 3 – Kauno FA “Žalgiris”, 4 – Mažeikių SM-“Atmosfera”, 5 – FC “Ryga”, 6 – FK “Ventspilis”, 7 – Panevėžio FA, 8 – Klaipėdos FM-2.
Geriausiais finalinių rungtynių žaidėjais išrinkti Artiomas Osipovičius (Vilniaus BFA) ir Emilijus Jermolajevas (Klaipėdos FM-1).
Turnyro dvikovas atidžiai stebėjo ir šios amžiaus grupės (U-15) Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Andrius Skerla. Ne tik stebėjo, bet ir nuolat žymėjosi pastabas užrašų knygutėje. Tad, galima neabejoti, jog geriausiai pasirodę futbolininkai netrukus sulauks kvietimų išbandyti jėgas ir atrankoje į nacionalinę rinktinę.