post

PASAULIO JAUNIMO ŽAIDYNĖS AUSTRIJOJE. ČEMPIONAI !!!

Birželio 20 – 23 dienomis Austrijos Klagenfurto mieste vyko 15-tosios pasaulio jaunimo sporto žaidynės “UNITED WORLD GAMES-2019”. 15-oje sporto šakų rungtyniavo 800 komandų, 12 tūkstančių dalyvių iš 40 valstybių. Žaidynėse per keturias dienas buvo sužaista per 2 tūkstančius rungtynių.

Šioje įspūdingoje jaunimo šventėje dalyvavo ir dvi Klaipėdos futbolo sporto mokyklos berniukų komandos, treniruojamos trenerių Romualdo Norkaus ir Remigijaus Alonderio.

U-12 amžiaus grupėje (jaunuolių, gimusių 2007 metais ir vėliau) Klaipėdos FM komanda pasiekė Lietuvos futbolui seniai neregėtą pasiekimą – tapo šių žaidynių nugalėtojais. Klaipėdiečiai pogrupyje įveikė visus tris varžovus sausais rezultatais: Vokietijos “Deutsches Fussball Inernet 2:0, Italijos “A.S.D Deportivo Junior” 6:0 ir Austrijos “SV Viktring” 6:0. Ketvirtfinalyje teko susirungti su žaidynių organizatorių rinktine “UWG All Stars”, kurie buvo įveikti 2:0. Pusfinalyje klaipėdiečiams nepasipriešino ir Austrijos “SG Sirnitz/Steuerberg” – 6:1. O finale futbolo mokyklos auklėtiniai įveikė Vokietijos “TSV Haar” 2:0 ir tapo šių žaidynių savo amžiaus grupės nugalėtojais.

U-14 amžiaus grupėje (jaunuolių, gimusių 2005 metais ir vėliau) Klaipėdos FM komanda tarp 27 dalyvavusių komandų liko septyniolikta. Klaipėdiečiams nekaip susiklostė pogrupio varžybos. Pirmose rungtynėse įveikę Italijos “ASD Calcio Zoppola” 3:1, po to minimaliu rezultatu 0:1 pralaimėjo Austrijos “TSV Hartberg Juniors” ir Vokietijos “SGK Heidelberg” komandoms. Pogrupyje užėmę 3 vietą, pateko į nepajėgiausią grupę. Ten FM auklėtiniai 3:0 įveikė Austrijos “SK Treibach”, 4:3 Austrijos “ASV Bewegung Steyr”, 6:5 Vokietijos “TSV 07 Grettstadt”, bet turėjo tenkintis galutine 17 vieta.

Abiejų komandų FM auklėtiniai sugrįžo ne tik su pasiekimais futbolo aikštėje, bet ir su neišdildomais įspūdžiais iš didžiulės pasaulio jaunimo šventės. Žaidynių atidarymo šventėje Klagenfurto miesto stadione, kuris talpina 37 tūkstančius žiūrovų, klaipėdiečiai žygiavo su Lietuvos Respublikos vėliava, kuri plaikstėsi šalia tokių didingų valstybių vėliavų, kaip Vokietija, Italija, Brazilija, JAV, Didžioji Britanija, Kinija, Indija.

Jaunimo žaidynių “United World Games” istorijoje savo pėdsaką palikusi čempionė Klaipėdos FM komanda:

Akimirkos iš įspūdingos jaunimo šventės atidarymo, rungtynių, laisvalaikio: