post

Tikimės tai tik pradžia, o ne pabaiga

Prieš užversdami šio sezono dalyvavimo UEFA Jaunimo lygos paskutinį puslapį, norisi padėkoti Klaipėdos futbolo bendruomenei lietingą ir žvarbų vakarą buvusiai kartu Klaipėdos centriniame stadione ir palaikiusiai Klaipėdos FM komandą dvikovoje su pajėgiu varžovu bei visiems kas prisidėjo, kad tokį reginį turėtume Klaipėdoje.

Taip, dabar aibė įvairių nuomonių ir vertinimų, ypač tų, kurie žvelgia tik į galutinį bendrą dviejų rungtynių rezultatą. Bet mes į visą tai žiūrime kaip į ilgo augimo proceso pradžią. Europinių varžybų „krikštui“ gavome labai pajėgų varžovą ir UEFA jaunimo lygos nugalėtojai „AZ Alkmaar“ mums „futbolo nykštukams“ parodė kur yra Europos jaunimo futbolo zenitas. Dabar įgiję sunkiai įkainojamos patirties, sieksime dar labiau tobulėti bei norime tikėti, kad dabar pasikeitus ir šių varžybų formatui, ateityje turėsime dar ne vieną galimybę dalyvauti tokio lygio varžybose.

O dalyvavimo UEFA Jaunimo lygos varžybose kelias prasidėjo dar 2022 m. vasarą, kai vyr. treneriui Rimantui Skersiui ir treneriui Mariui Papšiui teko naujai suburti komandą Elitinės jaunimo lygos U18 diviziono varžyboms, iš jų pačių ir trenerių Romualdo Norkaus, Rimanto Vilavičiaus bei kitų trenerių auklėtinių. Nors pradiniuose žingsniuose treneriai net nenutuokė ko tikėtis naujai suformuotame U18 divizione, bet vėliau puikiai rungtyniavusiai komandai pavyko net anksčiau laiko užsitikrinti nugalėtojų titulą bei iškovoti teisę atstovauti Lietuvą šio sezono UEFA Jaunimo lygos varžybose.

Norime padėkoti Klaipėdos FM trenerių kolektyvui, kuris susitelkė bendram tikslui ir vienas kitą pavaduodami kasdieninėje veikloje, aktyviai dalyvavo visame tame porą mėnesių trukusiame intensyviame pasiruošimo etape.

Dėkojame savanoriams Vismantui Skersiui ir Vaivai Rakauskienei, kurie prisijungė prie FM administracijos ir kartu rūpinosi tiek komandos kelionės į Nyderlandus rūpesčiais, tiek varžovų priėmimu Klaipėdoje ir dar nemaža dalimi klausimų.

Dar sykį padėkosime ir varžovams – AZ Alkmaar – už visavertę patirtį tiek futbolo aikštėje, tiek ir už jos ribų bei turiningą diskusiją sekančią dieną po varžybų.

Norime padėkoti ir Sporto skyriaus vedėjai Rasai Rumšienei, kurios rūpestį jautėme viso pasirengimo tarptautinėms varžyboms metu.

Didelis padėkos žodis skrieja Sporto bazių valdymo centro darbuotojams bei asmeniškai Klaipėdos centrinio stadiono direktoriui Dariui Jonaičiui už svarbioms varžyboms paruoštą stadioną bei futbolo aikštę, nors lietinga savaitė sukėlė ir didelių rūpesčių.

Dėkojame ir FM U15 komandos vaikinams lietingą vakarą padėjusiems varžybų metu, fotografui Alfredui Reivyčiui už įamžintas įsimintinas akimirkas. Taip pat džiugu, kad prie šių varžybų treniruočių ir rungtynių grafikų geranoriškai prisiderino, užleisdami savo laikus, Klaipėdos KFA futbolo akademija bei „Neptūno“ futbolo klubas.

O didžiausia padėka skiriama visą šį ciklą kaip „kumštis“ išlikusiai komandai bei jų tėveliams, kurie buvo kartu ne tik pastaruosius pusantrų metų, bet ir nuo savo atžalų pirmųjų žingsnių futbolo aikštėse.

Na, o mes Klaipėdos FM administracijos keli žmogeliukai tikimės, kad tai tik viso ko pradžia ir ateityje vykdydami bendrus projektus, kartu rengdami bendruomenes šventes, organizuodami bendrus futbolo forumus ar tiesiog diskusijas su įvairiais futbolo specialistais, auklėtinių tėveliais bent keliais žingsniais kasmet artėsime link to futbolo lygmens, kurį šįkart teko išvysti.