post

KOMANDOS LYDERIS SULAUKĖ PRIPAŽINIMO LIETUVOJE

EJL U15 SNAIPERIS A. SPYČIUS: „REIKIA LAIKYTIS TVARKOS – NEAPLEISTI MOKSLŲ BEI ATSISAKYTI NEREIKALINGŲ DALYKŲ“

SHARP Elitinės jaunių lygos (EJL) sezonas finišuos Panevėžyje, kur gruodžio 8 dieną bus apdovanoti geriausi čempionato žaidėjai. Arnas Spyčius džiaugiasi, jog sulaukė pripažinimo.

14-metis puolėjas Klaipėdos FM-FK „Atlantui“ padėjo iškovoti EJL U15 bronzos medalius. Priekuliškis buvo tikras galvosūkis varžovų gynėjams – per 20 rungtynių jis pelnė net 39 įvarčius. Negana to, 11 įvarčių A. Spyčius šiemet dar pelnė atstovaudamas uostamiesčio U-16 ekipą.

***

– Arnai, tapai antru žaidėju EJL istorijoje pagal pelnytus įvarčius divizione. Kaip manai, kas lėmė tokį rezultatyvumą?

– Visų pirmiausia, tai buvo noras laimėti kiekvienas rungtynes, užsidegimas ir didelis darbas. Į kiekvienas rungtynes „atsinešdavau“ norą įmušti įvartį ir tai lėmė šio sezono pasiekimus.

– Kodėl žaviesi Zlatanu Ibrahimovičiumi ir Cristiano Ronaldo?

– Manau, Z. Ibrahimovičius yra vienas geriausių puolėjų, jo smūgis ir įvarčiai labiausiai mane sužavėdavo. C. Ronaldo daugeliui žmonių yra autoritetas ir kiekvienas, kaip ir aš, stengiamės dirbti, kad būtume bent kiek panašūs į šį žaidėją.

– Grįžkime prie futbolo ištakų. Kada pradėjai žaisti futbolą, kas paskatino pasirinkti šią sporto šaką?

– Pirmą kartą pradėjau žaisti pirmoje klasėje, tuo metu mano treneris buvo Tadas Karinauskas. Treneris užėjo į mokyklą ir pasiūlė sudalyvauti treniruotėse, o tada ir prasidėjo susidomėjimas futbolu. Per pirmąją treniruotę labai susidomėjau ir iki šiol šios sporto šakos neatmetu.

– Kokią nuomonę susidarei apie SHARP Elitinę jaunių lygą?

– Manau, dviejų ratų sistema yra kaip tik tinkama tokių metų žaidėjams, kaip mums. Žinoma, norėtųsi, kad dažniau būtų rodomos transliacijos, bet iš esmės visa informacija apie EJL yra puikiai pateikiama ir to užtenka, norint pažiūrėti kaip sužaidė priešininkai ar kitos komandos.

– Kaip pavyksta derinti futbolą su mokslais ir dar skirti laiko gausiam draugų būriui?

– Žinoma, kai daug laiko atiduodi futbolui, dėl to kenčia tiek draugai, tiek savas laikas, tiek mokslai; bet norint pasiekti aukštą lygį visą tai reikia mokėt suderint. Kol kas mokslai ir futbolas sekasi puikiai, tad, manau, ir toliau reikia laikytis tokios tvarkos – neapleisti mokslų bei atsisakyti nereikalingų dalykų. Dažniausiai mane su draugais jungia futbolas arba kita sporto šaka; kadangi dauguma mano draugų sportuoja, tai mes labai lengvai atrandame bendros veiklos.

– Ką norėtum palinkėti tavo sirgaliams ir sau artėjančių 2018 metų proga?

– Sirgaliams – likti tokiems patiems, net ir sunkiausiais momentais mus palaikyti; o sau pačiam – tai noro dirbti.

Ačiū už pokalbį!

Kalbino Robertas Každanas

Pagal LFF puslapį.