Klaipėdos futbolo mokykla kartu su Klaipėdos Atviro jaunimo centru vykdo įvairius mokymus savo auklėtiniams. Šiuo metu, pasitelkiant virtualios realybės technologijas, įvairaus amžiaus Klaipėdos FM grupėms vykdomi mokymai apie patyčių žalą, lyčių stereotipus ir žmonių su negalia problemas.
Kaip pristato mokymus vykdanti Atviro jaunimo centro administratorė Jūratė Paulauskienė, šių mokymų tikslas – padėti jauniems žmonėms geriau suvokti patyčių žalą ir lyčių stereotipus.
Tuo pačiu išsikeliami uždaviniai – vaikus skatinti apsvarstyti jaunų žmonių veiksmų pasekmes, pasitelkiant interaktyvius pasirinkimus, kviesti jaunuolius pagalvoti apie egzistuojančius lyčių stereotipus bei diskusijos metu aptarti kitoniškumo baimę bei iš to kylančias patyčias, kurioms neretai pasitelkiami įvairias bendruomenes įžeidžiantys žodžiai.
Problemos kontekstas ir diskusijos siekis
– padėti jaunuoliams suprasti, kad kasdieniniame gyvenime net ir atsitiktiniais žodžiais ar pajuokavimais galime skaudinti kitus, taip pat priversti susimąstyti, ar mūsų turimi stereotipai apie lytis tinkamus veiksmus yra naudingi.
– padėti jauniems žmonėms geriau suvokti negalią turinčių žmonių problemas, pasitelkiant interaktyvius sprendimus, sukelti žiūrovų empatiją, galimybę susitapatinti su negalią turinčiais žmonėmis, diskusijos metu kviesti aptarti ir susimąstyti apie iššūkius, su kuriais susiduria negalią turintys žmonės, ir kitų žmonių daromą įtaką, aptarti, kas yra empatija neįgaliam žmogui ir kokios empatijos ir supratimo formos išties yra reikalingos.
Mokymų metu siekiama padėti jaunuoliams suprasti, kad nereikia bijoti, vengti arba gailėti žmonių su negalia, o visų pirma juos matyti kaip žmones su savo tikslais ir svajonėmis. Diskusijų metu jaunuoliams padedama susimąstyti apie tai, kad žmonės su negalia visų pirma nori patys būti įgalinti – sukūrus jiems pritaikytą infrastruktūrą, jiems nebereikia priklausyti nuo kitų žmonių pagalbos, kuri ne visada yra tikslinga. Todėl ir padėti verta tik tada, kai tikrai žinome, kad ši pagalba yra reikalinga.