post

Klaipėdos FM priimta į UEFA jaunimo lygą 2023/24 metų sezonui

2022-2023 m. Elitinės jaunimo lygos nugalėtoja tapusi Klaipėdos FM U-18 komanda (treneriai Rimantas Skersys ir Marius Papšys) iškovojo teisę dalyvauti 2023-2024 m. UEFA Jaunimo lygoje (UEFA Youth league). Tad šiuo metu Klaipėdos FM administracija, dalyvaudama licencijavimo procese, siekia, kad Klaipėdos FM U-18 šių varžybų namų rungtynes žaistų Klaipėdoje.

Jau gautas laiškas iš UEFA, kuris patvirtina Klaipėdos FM atitinka visus nustatytus kriterijus UEFA jaunimo lygos taisyklėse ir yra priimta į UEFA jaunimo lygą 2023/24 metų sezonui.

Savo pirmąjį varžovą Klaipėdos FM komanda sužinos rugsėjo 5 d. ištraukus burtus Nione (Šveicarijoje). Pirmojo etapo rungtynės numatytos spalio 4 ir 25 dienomis. Jei pavyktų prasibrauti į kitą etapą, tai jos būtų žaidžiamos lapkričio 8 ir 29 dienomis

Dabar atlikdami visus reikiamus darbus, kad UEFA vykdomos varžybos vėl vyktų Klaipėdoje, pristatome patį varžybų formatą bei, kad susidaryti bendrą vaizdą apie šias varžybas, pristatome kokios komandos dalyvavo pirmajame 2022-2023 m. sezono etape, tarp jų buvo ir Vilniaus „Žalgirio“ jaunimo komanda.

Varžybų formatas

UEFA Čempionų lygos kelyje bus 32 klubai, kurių pagrindinės komandos dalyvaus UEFA Čempionų lygos varžybų grupių etape. Prie jų prisijungia 32 šalies jaunimo čempionai iš aukščiausią reitingą užimančių asociacijų, kurių pagrindinė komanda nepateko į Čempionų lygos grupių etapą – šie klubai dalyvauja šalies čempionų kelyje (Domestic Champions path).

Grupės Čempionų lygos kelyje bus identiškos pagrindinių komandų varžybų grupėms. Grupių nugalėtojai pateks tiesiai į aštuntfinalį, o antras vietas grupėje užėmusios komandos pateks į pagrindines atkrentamąsias varžybas.

„Domestic Champions“ kelyje komandos varžosi dviejuose etapuose, kuriuose žaidžiamos namų ir išvykos rungtynės ir atitinkamo etapo dviejų rungtynių nugalėtojas patenka į kitą etapą. „Domestic Champions“ kelio aštuoni antrojo rato nugalėtojai taip pat patenka į pagrindines atkrentamąsias varžybas.

Pagrindinių atkrentamųjų varžybų etapą vienerios rungtynės, kur aštuoni „Domestic Champions“ kelio nugalėtojai namuose žais prieš vieną iš aštuonių Čempionų lygos kelio grupės antrąją vietą užėmusią komandą.

Tada aštuoni pagrindinių atkrentamųjų varžybų nugalėtojai prisijungia prie aštuonių Čempionų lygos kelio grupių nugalėtojų aštuntfinalyje.

Kaip ir aštuntfinalyje, taip ir sekančiuose etapuose žaidžiamos vienerios rungtynės, o pusfinaliai ir finalas žaidžiami vienoje vietoje vykstančioje „Finalinėje savaitėje“ („Final week“).